• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Na pograniczu kultur

Dodana: 20.04.2016 12:56

Kategorie: Aktualności Kultura

Warsztaty literackie i specjalne warsztaty dla dzieci, spotkania autorskie z pisarzami i ogólnopolskie premiery książek – takie atrakcje czekają na białostoczan podczas festiwalu literackiego „Na pograniczu kultur”. Festiwal będzie towarzyszył V Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku

W ramach V Międzynarodowych Targów Książki, między 22 a 24 kwietnia, odbędzie się festiwal literacki „Na pograniczu kultur”. Początek - w piątek (22 kwietnia) o godz. 10.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej. Festiwal literacki jest współfinansowany z budżetu Białegostoku.

– Dzięki tym targom Białystok stał się jedynym miastem we wschodniej części kraju, które   targi książki organizuje – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – To niezwykłe wydarzenie, którego program jest tak bogaty, że nie tylko miłośnicy książek znajdą w nim coś, co ich zainteresuje.

Pierwszego dnia festiwalu białostoczanie będą mogli spotkać się ze znanym artystą estradowym Tomaszem Szwedem, autorem m.in. książek „Jesień w Klinice Zwierząt w Leśnej Górce”, „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”. Pierwszego dnia odbędą się jeszcze spotkania m.in. z Andrzejem Maleszką i Zuzanną Orlińską oraz warsztaty dla dzieci, z tworzenia wywiadu prasowego oraz pisania reportażu. Kolejne spotkania i zajęcia odbędą się w weekend (23 i 24 kwietnia) – szczegółowy program jest dostępny na stronie www.fundacja-sasiedzi.org.pl.

W trakcie festiwalu literackiego odbędą się ogólnopolskie premiery książek: „Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie” Piotra Brysacza i Jędrzeja Morawieckiego, „Projekt: prawda” Mariusza Szczygła, „Święto Trąbek” Marty Masady i „Sto pytań do językoznawcy, czyli poważne odpowiedzi na niepoważne pytania” Elżbiety Awramiuk. Targom książki i wydarzeniom literackim towarzyszy także wystawa będąca wielkoformatową odsłoną książki „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” Rafała Olbińskiego i Michała Zawadki. Wystawę w Białostockim Teatrze Lalek można oglądać do 8 maja 2016 r.

Międzynarodowe Targi w Białymstoku odbywają się już od pięciu lat i są organizowane przez Fundację Sąsiedzi. W tym roku w targach będzie uczestniczyło ok. siedemdziesięciu wydawnictw. W ubiegłym roku na targi książki przyjechało blisko sześćdziesiąt czołowych wydawnictw, a imprezę odwiedziło prawie siedemnaście tysięcy białostoczan.

Kamila Busłowska

Baner Targi książki w Białymstoku

Do góry