• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Muzyka filmowa na Rynku Kościuszki

W Białymstoku zakończyły się Dni Miasta. W sobotę (25 czerwca) Krzesimir Dębski i Warsaw Impressione Orchestra zaprezentowali „Przeboje Wielkiego Ekranu”. Znana muzyka filmowa i piękna pogoda przyciągnęły na Rynek Kościuszki całe rodziny.

Podczas sobotniego koncertu „Przeboje Wielkiego Ekranu” w ramach Dni Miasta Białegostoku na scenie królowali: Krzesimir Dębski, Warsaw Impressione Orchestra, Milena Lange – sopran, Damian Wilma – baryton, a całość poprowadziła znana aktorka Laura Łącz. Na Rynku Kościuszki można było wysłuchać znanych i lubianych utworów z filmów takich, jak chociażby „Stawka większa niż życie”, Nie lubię poniedziałku”, „Janosik”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Vabank”. Publiczność wysłuchała między innymi utworów Ennio Morricone, ale także najbardziej znanych i niezwykle popularnych kompozycji Krzesimira Dębskiego, który świętuje 50-lecie swojej działalności artystycznej.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry