• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Mityng Ambasadorów Białostockiego Sportu

Dodana: 22.01.2024 13:03

Wielkie święto lekkoatletyki w Białymstoku! W ostatni weekend wakacji utytułowani zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności przed białostocką publicznością. 30 sierpnia na Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się Mityng Ambasadorów Białostockiego Sportu.

Mityng Ambasadorów Białostockiego Sportu wystartuje 3 tygodnie po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. To doskonała okazja, aby nasi medaliści i olimpijczycy, czołowi zawodnicy KS Podlasia Białystok mogli zaprezentować się przed własną publicznością. Podczas zawodów nie zabraknie oczywiście rzutu młotem z udziałem Wojciecha Nowickiego, czy biegu z udziałem Natalii Kaczmarek. Będą konkurencje, w których zobaczymy Marlenę Golę czy Damiana Czykiera.

– W Białymstoku mamy coraz silniejszą lekkoatletykę, możemy pochwalić się coraz większą grupą medalistów i olimpijczyków. Możemy tu wymienić np. Wojciecha Nowickiego czy Natalię Kaczmarek z Podlasia Białystok – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Mityng będzie doskonałą okazją, żeby zobaczyć na żywo naszych utytułowanych zawodników w ich koronnych dyscyplinach, tu na miejscu w Białymstoku.

Ostatni weekend wakacji można będzie spędzić na sportowo z naszymi medalistami. Będzie okazja do zdjęć, autografów i rozmów z zawodnikami. Wstęp na imprezę jest wolny.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry