• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Mikołajki w Białymstoku

Dodana: 04.12.2023 13:20

Już za chwilę Mikołajki – magiczny czas dla dzieci, ale i dla dorosłych. Jak sprawić w tym czasie radość najbliższym? Miasto przygotowało trochę atrakcji, z których można skorzystać.

Centrum Aktywności Społecznej, razem z organizacją Spilno Białystok, przygotowało w prezencie dla najmłodszych zaproszenia do udziału w przedstawieniach teatralnych Białostockiego Teatru Lalek. Można zgłosić udział dziecka w jednym z dwóch przedstawień, które odbędą się 10 grudnia (niedziela):

  • godz. 13.00 – spektakl „Misiaczek” dla dzieci w wieku 5-7 lat,
  • godz. 14.00 – spektakl „Partycja, królowa sieci” dla dzieci w wieku 8-11 lat.

Są jeszcze wolne miejsca. Żeby otrzymać zaproszenie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby, które zakwalifikują się do udziału w wydarzeniu, dostaną informację mailową.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

Jeśli ktoś woli aktywnie spędzać czas, może skorzystać z propozycji Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i wybrać się na Dojlidy. Narciarnia jest teraz dostępna codziennie od godziny 10.00 do 19.00, a ostatnie wypożyczenie sprzętu możliwe jest do godziny 18.00. Zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa biegowego do korzystania z tras biegowych na plaży, które są łatwe do pokonywania i dostosowane zarówno dla najmłodszych, jak i dla rodzin. Teren narciarni jest oświetlony, można więc jeździć także po zmroku. Wypożyczalnia sprzętu oferuje 100 par kompletów narciarskich, w tym narty o różnych długościach, kijki oraz buty narciarskie. Komplet narciarski (narty z wiązaniami, buty i kijki) można wypożyczyć za 12 zł za godzinę, a bilety ulgowe kosztują 10 zł za godzinę.

Ale to jeszcze nie koniec nowości i zimowych atrakcji na Dojlidach. 6 grudnia, w Mikołajki, zostanie otwarta sauna. To nowe miejsce do relaksu, z którego jednocześnie może skorzystać 25 osób. Z okazji otwarcia certyfikowana saunamistrzyni Katarzyna Siemieniuk przygotowała dla gości specjalne seanse w klimacie zimowo-świątecznym. Zaopatrzona w olejki eteryczne, będzie polewać kamienie na piecu i rozprowadzać gorące powietrze, tworząc niezapomniane chwile relaksu. Ostatni seans „Podlaska Zadymka” będzie z wykorzystaniem kadzideł.

Harmonogram seansów w Mikołajki

godz. 17.15 – Zasady i korzyści saunowania

godz. 17.30 – Cynamonowe Szaleństwo

godz. 18.30 – Piernikowa Chatka

godz. 19.30 – Mroźne Śnieżynki

godz. 20.30 – Podlaska Zadymka

Sauna oferuje nie tylko wspaniałe wnętrze, ale także panoramiczne okno z widokiem na Zalew Dojlidzki.

Mnóstwo zabaw i atrakcji czeka na chętnych 9 grudnia w godz. 10.00-16.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1. Będzie m.in. spotkanie z Mikołajem i Elfami, dekorowanie pierników, zabawy sportowe, pokaz tańca, zabawy z balonami, piłkarski tor przeszkód. W godz. 11.00-14.00 odbędą się mikołajkowe warsztaty tworzenia kartek świątecznych, bo zbliżające się święta to doskonała okazja, aby wysłać bliskim kartkę z życzeniami.

Opracowanie: Anna Kowalska

Do góry