• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Letnie wycieczki zabytkowym Jelczem

Dodana: 25.06.2021 10:23

Powróciła kultowa atrakcja turystyczna Białegostoku - niedzielne wycieczki zabytkowym autobusem marki Jelcz, tak zwanym "ogórkiem". Od czerwca do września białostoczanie i turyści odwiedzający nasze miasto mogą wybrać się na wakacyjne przejażdżki z przewodnikami i bliżej poznać Białystok i jego historię.

Podróż zabytkowym Jelczem z udziałem przewodnika Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego to atrakcja, która na stałe weszła do kalendarza letnich atrakcji Białegostoku.

– Wycieczki zabytkowymi autobusami cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Zapraszamy wszystkich chętnych na przejażdżki prawie do końca września – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Przejazdy odbywają się w reżimie sanitarnym związanym z zagrożeniem epidemicznym. Pojazd jest dezynfekowany, dostępna jest w nim tylko część miejsc siedzących, wymagane jest zakrywanie ust i nosa przez uczestników wycieczek.

Wycieczki odbywają się w każdą niedzielę do 26 września 2021 r. o godzinie 11.00, 12.00 i 13.00, wyjazd z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II).

Na każdy przejazd obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w punkcie informacji turystycznej w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich (czynna codziennie od 8.00 do 18.00, w weekendy 8.00-20.00) lub poprzez rezerwacje na e-mail: mcitbialystok@gmail.com. Rezerwacje dokonywane są na bieżący miesiąc. Rezerwacje na następny miesiąc przyjmowane będą od 25 dnia bieżącego miesiąca.

Opracowała: Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry