• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Lekkoatletka Maria Żodzik z polskim obywatelstwem

Dodana: 20.03.2024 14:30

Kategorie: Aktualności Sport

Dobre wiadomości dla Klubu Sportowego Podlasie i Białegostoku. Decyzją Prezydenta RP pochodząca z Białorusi i trenująca w tym klubie skoczkini wzwyż Maria Żodzik otrzymała właśnie polskie obywatelstwo. 

Z nową zawodniczką Podlasia i reprezentacji Polski spotkał się w Pałacyku Gościnnym prezydent Tadeusz Truskolaski. W spotkaniu uczestniczyli także jej trener Robert Nazarkiewicz, prezes KS Podlasie Tomasz Dąbrowski i zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. 

– Wierzę, że osiągająca znakomite rezultaty zawodniczka – której wręczyłem biało-czerwoną flagę – przyniesie nam swoimi startami wiele radości – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Podopieczna trenera Roberta Nazarkiewicza legitymuje się w tym sezonie doskonałym wynikiem: 197 cm.

– Mam nadzieję, że kibice zobaczą mnie już na igrzyskach w Paryżu, w biało-czerwonym stroju reprezentacji Polski – dodała Maria Żodzik. 

Trenująca w Białymstoku Żodzik posiada polskie korzenie. Po wyjeździe z Białorusi startowała kilkukrotnie w naszym kraju osiągając znakomite rezultaty. Dzięki decyzji prezydenta Andrzeja Dudy teraz będzie mogła ubiegać się o prawo do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

Tym samym Maria Żodzik dołączyła do niezwykle silnej ekipy lekkoatletów reprezentujących Podlasie Białystok: Natalii Kaczmarek, Klaudii Kardasz, Wojciecha Nowickiego czy Damiana Czykiera.

Do góry