• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Łąki kwietne – konkurs

Dopóki jeszcze zdobią nasze miasto – fotografujmy je. Miasto Białystok zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym „Białostockie łąki kwietne”. To szansa na uchwycenie piękna łąk i wygranie nagród rzeczowych. Zdjęcia można nadsyłać do 30 września 2019 r.

W tym roku po raz pierwszy w Białymstoku pojawiły się łąki kwietne. W wielu miejscach miasta – w pasach drogowych, na działkach gminnych – pojawiły się kolorowe kwiaty, słoneczniki, łany rzepaku. Wyglądają tak zjawiskowo, że mieszkańcy często je fotografują. Warto te zdjęcia wykorzystać biorąc udział w konkursie organizowanym przez Miasto. Wystarczy tylko dostarczyć do Urzędu Miejskiego maksymalnie 5 wybranych fotografii przedstawiających walory białostockich łąk. Każde zdjęcie należy opisać, wskazując dokładną lokalizację jego wykonania (np. nazwa ulicy, osiedla itp.). Konkurs jest adresowany do pełnoletnich osób mieszkających w Białymstoku.

Fotografie w formie elektronicznej należy przesyłać na adres: dgk@um.bialystok.pl do końca września 2019 r. Należy do nich także dołączyć wypełniony i podpisany skan oświadczenia uczestnika (druk można pobrać ze strony lub w siedzibie Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. Bitwy Białostockiej 2/2).

Najlepsze fotografie wyłoni komisja konkursowa, uwzględniając m.in. walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność pracy. Na autorów najciekawszych zdjęć czekają nagrody rzeczowe – dziesięciu laureatów otrzyma m.in. książki, albumy przyrodnicze, kubki termiczne. Przed przystąpieniem do rywalizacji prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Wyznaczone tereny zostały obsiane nie tylko kwiatami i trawami, ale też różnymi odmianami bylin, roślin jednorocznych, zbóż. Łąki te pochłaniają duże ilości szkodliwych pyłów i związków chemicznych, a także poprawiają estetykę miasta. Ponadto tworzą naturalne żerowiska dla owadów, np. pszczół, motyli oraz drobnych zwierząt. Białostoczanie tak je polubili, że stały się tłem wielu sesji zdjęciowych.

Anna Kowalska

Do góry