• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Kuchnie świata w Ogrodzie Branickich

Drogowa mapa smaków – pod tym hasłem odbędzie się najbliższe Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Potraw z całego świata można będzie spróbować w Ogrodzie Pałacu Branickich już 22 czerwca.

Tym razem organizatorzy oferują podróż „Drogową mapą smaków". Dostępne będzie menu wielu krajów świata, np. Japonii, Węgier, Niemiec, Francji czy Włoch. Nie zabraknie tradycyjnych potraw i kulinarnych niespodzianek przygotowanych przez restauracje, kawiarnie, lodziarnie i lokalnych producentów. Wśród 32 wystawców będą zarówno weterani z poprzednich edycji, jak też debiutanci. Oprócz propozycji kulinarnych i cukierniczych, można będzie też kupić produkty regionalne, z których słynie województwo podlaskie. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00.

– 17. edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów odbędzie się podczas Dni Miasta Białegostoku, w które doskonale się wpisuje jako wydarzenie towarzyszące. Miasto od początku wspiera jego organizację jako partner strategiczny. Zapraszam do udziału zarówno w śniadaniu, jak też w pozostałych imprezach w ramach święta Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Niepowtarzalny, sielski klimat śniadania mistrzów stworzy przede wszystkim piękne otoczenie parku, ale też delikatna muzyka w tle, strefa wypoczynku z leżakami oraz specjalny kącik zabaw i edukacji dla dzieci. To impreza otwarta dla wszystkich, wstęp na jej teren jest bezpłatny, ale – tak jak w restauracjach – za dania się płaci, choć pojawią się też degustacje.

Podlaskie Śniadanie Mistrzów to plenerowy piknik kulinarny. Pierwsza edycja odbyła się w 2015 r. Od tamtej pory zostało zorganizowanych już 16 edycji imprezy, która swoim klimatem przyciąga ludzi w każdym wieku. Na stałe wpisała się w wakacyjny krajobraz miasta.  

Agnieszka Błachowska

śniadanie mistrzów_ig_1080x1080px_2024.jpg

Do góry