Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Konsultacje w sprawie nowego osiedla

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia na terenie Białegostoku osiedla Bagnówka. Będą trwały do 11 grudnia. Zachęcamy mieszkańców do wypełniania elektronicznej ankiety.

Celem przeprowadzenia konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców Białegostoku na temat  wydzielenia z części obszaru Jaroszówka i Wygoda nowego osiedla – Bagnówka. Jest to odpowiedź władz miasta na prośby mieszkańców, którzy zwracali się z inicjatywą wydzielenia takiego osiedla. Miejscowość Bagnówka istniała 400 lat, a w 1973 r. została włączona do Białegostoku. Mieszkańcy chcieliby przywrócenia tej historycznej nazwy.

Mieszkańcy Białegostoku mogą wziąć udział w konsultacjach poprzez wypełnienie ankiety:

  • elektronicznie, na stronie internetowej (link do ankiety), następnie należy potwierdzić swój udział poprzez kliknięcie w link, który zostanie wysłany na adres e-mail podany przez uczestnika,
  • papierowo do urny w wyznaczonych punktach: w Centrum Aktywności Społecznej Urzędu Miejskiego przy ulicy Świętego Rocha 3 lub budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Słonimskiej 1.

Ankieta do wydruku dostępna jest również na stronie www.cas.bialystok.pl.  

Granice nowego osiedla Bagnówka: ulicą Seweryna Nowakowskiego do ulicy Pułkownika Michała Ostrowskiego, ulicą Pułkownika Michała Ostrowskiego do ulicy Franciszka Malinowskiego, ulicą Franciszka Malinowskiego do ulicy Jakuba Szapiro, ulicą Jakuba Szapiro do ulicy Jana Krzysztofa Kluka, ulicą Jana Krzysztofa Kluka do ulicy Bagnówka-kolonia, ulicą Bagnówka-kolonia do granic administracyjnych miasta, granicą administracyjną miasta do ulicy 42 Pułku Piechoty, ulicą 42 Pułku Piechoty do wysokości wschodniej granicy działki 437/1 położonej w obrębie ewidencyjnym 16 – Wygoda, wschodnią, a następnie północną granicą działki 437/1 do działki 357/30, wschodnią granicą działki 357/30 przez ulicę Wojciecha Bogusławskiego do południowej granicy działki 358, południową, a następnie wschodnią granicą działki 358 do wysokości ulicy Jana Krzysztofa Kluka, przedłużeniem ulicy Jana Krzysztofa Kluka do przedłużenia ulicy Seweryna Nowakowskiego, przedłużeniem ulicy Seweryna Nowakowskiego do ulicy Seweryna Nowakowskiego.

opracowanie: Anna Kowalska

Ankieta konsultacyjna (do odczytu)

rozmiar: 1,58 MB DOC pobierz

Ankieta konsultacyjna (skan)

rozmiar: 700,05 KB PDF pobierz

Tekst alternatywny do plakatu o konsultacjach społecznych

rozmiar: 13,34 KB DOCX pobierz

Zarządzenie nr 1027 dotyczące konsultacji społecznych w sprawie utworzenia osiedla Bagnówka

rozmiar: 2,55 MB PDF pobierz

Zarządzenie nr 1027 dotyczące konsultacji społecznych w sprawie utworzenia osiedla Bagnówka (do odczytu)

rozmiar: 19,61 KB DOCX pobierz

Załącznik do zarządzenia nr 1027 dotyczący konsultacji społecznych w sprawie utworzenia osiedla Bagnówka (do odczytu

rozmiar: 434,17 KB DOCX pobierz

Raport z konsultacji społecznych (skan)

rozmiar: 476,69 KB PDF pobierz

Raport z konsultacji społecznych (do odczytu)

rozmiar: 66,5 KB DOC pobierz
Do góry