• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Konsultacje społeczne – pytamy o Budżet Obywatelski

Do 30 czerwca potrwają konsultacje społeczne dotyczące projektowania założeń Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku. Miasto chce poznać opinie mieszkańców, aby w przyszłości organizacja BO była jeszcze lepiej dopasowana do ich potrzeb.

Prezydent Miasta Białegostoku zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących białostockiego Budżetu Obywatelskiego.

– Potrzebujemy głosu białostoczan, ich opinii i uwag na temat Budżetu Obywatelskiego. Po kilku latach jego funkcjonowania widzimy potrzebę wprowadzenia zmian w tej formule. Stąd nasze pytania dotyczące między innymi wydzielenia kategorii projektów, w tym oświatowych oraz „zielonych”, a także zasad zgłaszania projektów i głosowania – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski podejmując decyzję o ogłoszeniu konsultacji. – W ramach konsultacji zaplanowaliśmy otwarte spotkanie, które odbędzie się 27 czerwca o godz. 17.00 w Centrum Aktywności Społecznej. Zachęcam mieszkańców do udziału i rozmowy.  

Mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie poprzez wypełnienie ankiety on-line zamieszczonej na miejskiej stronie internetowej. Opinię można też przekazać w formie pisemnej składając wypełnioną ankietę konsultacyjną do urny w Centrum Aktywności Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku (ul. św. Rocha 3) lub w Kancelarii Ogólnej Departamentu Organizacyjnego i Nadzoru Urzędu Miejskiego w Białymstoku (ul. Słonimska 1). Ankietę można również wysłać na adres: Centrum Aktywności Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, ul. św. Rocha 3, 15-879 Białystok, z dopiskiem „Konsultacje BO”.

Budżet Obywatelski regulowany jest ustawą o samorządzie gminnym. Na tej podstawie Rada Miasta Białegostoku podejmuje uchwałę określającą zasady zgłaszania, oceny  i głosowania na projekty. Dotychczas Miasto Białystok zrealizowało 215 projektów na łączną kwotę ponad 93 mln zł.  

Agnieszka Błachowska

Zarządzenie 516 konsultacje do odczytu

rozmiar: 34.5 KB DOC pobierz

Zarządzenie 516 konsultacje założeń

rozmiar: 465.6 KB PDF pobierz
Do góry