• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Konkurs – szopki bożonarodzeniowe

Dodana: 08.12.2021 14:31

Mieszkańcy Białegostoku mogą wziąć udział w miejskim konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Prace konkursowe można zgłaszać do 14 stycznia.

Zadaniem uczestników jest wykonanie przestrzennej pracy plastyczno-technicznej – szopki bożonarodzeniowej. Wszystkie elementy szopki muszą być wykonane samodzielnie. Technika i dobór materiałów są dowolne, ale szopka wyraźnie powinna nawiązywać do przesłania płynącego z Bożego Narodzenia. Mile widziane jest nawiązanie do tradycji lokalnej, pejzaży, strojów, miejscowej architektury itp.

Adresatami konkursu są mieszkańcy Białegostoku, w tym dzieci, młodzież, rodziny, wspólnoty, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz wszyscy, którzy są zainteresowani podtrzymaniem pięknej polskiej tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych. 

Prace konkursowe należy przynosić do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej, które mieści się w Białymstoku przy ulicy Kościelnej 1A, w terminie od 3 do 14 stycznia 2022 r. wraz z formularzem zgłoszeniowym. Centrum pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.

W swojej ocenie komisja konkursowa weźmie pod uwagę pomysłowość, trwałość, walory estetyczne i związek pracy z obrzędowością bożonarodzeniową. Komisja wyłoni trzech laureatów oraz przyzna trzy wyróżnienia. Laureaci otrzymają pakiety nagród rzeczowych. Konkurs zostanie rozstrzygnięty pod koniec stycznia 2022 r.

Patronat nad konkursem objął Metropolita Białostocki Arcybiskup Józef Guzdek.

Organizatorem konkursu jest Miasto Białystok, współorganizatorem Młodzieżowy Dom Kultury.

Opracowanie Kamila Bogacewicz

Plakat informacyjny

Regulamin konkursu

rozmiar: 1,79 MB PDF pobierz

Załącznik nr 1 do Regulaminu - formularz zgłoszeniowy

rozmiar: 18,4 KB DOCX pobierz
Do góry