Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Dodana: 29.12.2020 11:12

Mieszkańcy Białegostoku mogą wziąć udział w miejskim konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Prace konkursowe można zgłaszać do 12 stycznia.

Zadaniem uczestników będzie wykonanie przestrzennej pracy plastyczno-technicznej – szopki bożonarodzeniowej. Zgodnie z regulaminem konkursu – wszystkie elementy szopki muszą być wykonane samodzielnie. Technika i dobór materiałów są dowolne, ale szopka powinna nawiązywać do przesłania płynącego z Bożego Narodzenia (mile widziane nawiązanie do tradycji lokalnej, pejzaży, strojów, miejscowej architektury itp).

Konkurs jest adresowany do mieszkańców Białegostoku. Mogą wziąć w nim udział dzieci, młodzież, rodziny, wspólnoty, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz wszyscy, którzy są zainteresowani podtrzymywaniem pięknej polskiej tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych.

Prace konkursowe należy dostarczyć do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej, które mieści się w Białymstoku przy ul. Kościelnej 1A. Trzeba to zrobić do 12 stycznia 2021 r., do godz. 13.00. Do szopki powinien być dołączony formularz zgłoszeniowy (do pobrania poniżej). Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00.

Komisja konkursowa weźmie pod uwagę pomysłowość, trwałość, walory estetyczne i związek pracy z obrzędowością bożonarodzeniową. Jury wyłoni trzech laureatów nagród głównych oraz trzy osoby, które otrzymają wyróżnienia. Laureaci nagród głównych otrzymają tablety, a osoby wyróżnione – pakiet nagród rzeczowych.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 stycznia 2021 r.

Anna Kowalska

Formularz zgłoszeniowy

rozmiar: 18,32 KB DOCX pobierz

Regulamin konkursu

rozmiar: 417,24 KB PDF pobierz
Do góry