• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Konkurs na najpiękniejszą szopkę

Dodana: 09.12.2022 12:05

Miasto Białystok zachęca mieszkańców do udziału w miejskim konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Prace konkursowe należy dostarczyć w dniach 2-3 stycznia.

Zadaniem uczestników jest wykonanie przestrzennej pracy plastyczno-technicznej – szopki bożonarodzeniowej. Wszystkie elementy muszą być wykonane samodzielnie. Technika i dobór materiałów są dowolne, ale szopka wyraźnie powinna nawiązywać do przesłania płynącego z Bożego Narodzenia. Mile widziane jest nawiązanie do tradycji lokalnej, pejzaży, strojów, miejscowej architektury itp.

Adresatami konkursu są mieszkańcy Białegostoku, w tym dzieci, młodzież, rodziny, wspólnoty, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz wszyscy, którzy są zainteresowani podtrzymaniem pięknej polskiej tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych.

Prace konkursowe należy przynieść do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej, które mieści się przy ulicy Kościelnej 1A, w terminie od 2 do 3 stycznia 2023 r. wraz z formularzem zgłoszeniowym. Centrum pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.

W swojej ocenie komisja konkursowa weźmie pod uwagę pomysłowość, trwałość, walory estetyczne i związek pracy z obrzędowością bożonarodzeniową. Komisja wyłoni trzech laureatów oraz przyzna trzy wyróżnienia. Laureaci otrzymają pakiety nagród rzeczowych. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w styczniu 2023 r.

Organizatorem konkursu jest Miasto Białystok, współorganizatorem Młodzieżowy Dom Kultury.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

konkurs_szopka_2023.png

Zarządzenie Nr 1341/22 (do odczytu)

rozmiar: 27,59 KB DOCX pobierz

Zarządzenie Nr 1341/22

rozmiar: 2,48 MB PDF pobierz

Załącznik nr 1 do Regulaminu

rozmiar: 18,42 KB DOCX pobierz

Tekst alternatywny do plakatu

rozmiar: 12,15 KB DOCX pobierz
Do góry