• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Konkurs chóralny

Dodana: 30.11.2022 10:00

W najbliższy weekend, 3 i 4 grudnia, odbędzie się VI Międzynarodowy Konkurs Chóralny „Cantu Gaudeamus”, na którym wystąpią chóry z całego kraju i zagranicy – ponad 350 osób. Podczas przesłuchań konkursowych będzie można usłyszeć bardzo różnorodny repertuar chóralny, zarówno klasyczny, jak i rozrywkowy. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności. Odbywać się będzie w Auli Magna Pałacu Branickich.

Konkurs rozpocznie się w sobotę (3 grudnia) o godz. 13.00. Kolejność przesłuchań została umieszczona na stronie organizatora.

Zmagania chórów oceni międzynarodowe jury w składzie: prof. Wioletta Miłkowska, prof. Vaclovas Augustinas (Litwa), prof. Jolanta Szybalska-Matczak oraz dr Zoltan Pad (Węgry).

Zoltan Pad, współpracujący z wieloma zespołami europejskimi oraz prowadzący seminaria dla dyrygentów chóralnych w Europie, poprowadzi warsztaty chóralne, które odbędą się w sobotę o godz. 18.00 w Pałacu Branickich. Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Finał konkursu, wraz z rywalizacją o Grand Prix i ogłoszeniem wyników, odbędzie się w kościele dolnym p.w. św. Kazimierza (godz. 15.00). Wstęp jest także wolny.

Konkurs organizowany jest przez Spółdzielnię Socjalną „Active Go! – organizację aktywną” przy wsparciu finansowym m.in. Miasta Białystok.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Plakat: CANTU GAUDEAMUS 3-4 grudnia 2022 Białystok

Plakat: CANTU GAUDEAMUS

rozmiar: 206.21 KB JPG pobierz
Do góry