Facebook icon
 • 200521 pano-1.jpg

Konkurs „12 smartfonów na 12 lipca” rozstrzygnięty

Dodana: 20.07.2020 15:13

Znamy laureatów konkursu fotograficznego „12 smartfonów na 12 lipca”. Komisja konkursowa spośród 224 zgłoszeń wybrała dwunastu zwycięzców. Trafią do nich nowoczesne telefony komórkowe. Organizatorem było Miasto Białystok.

Konkurs fotograficzny „12 smartfonów na 12 lipca” zachęcał białostoczan do czynnego udziału w życiu społecznym i obywatelskim. Jego celem było także zainspirowanie mieszkańców do przedstawienia swoich doświadczeń związanych z uczestnictwem w II turze wyborów prezydenckich.

W wyznaczonym terminie (12-15 lipca) mieszkańcy przesłali 264 zgłoszenia. Wśród nich było 40, które nie zawierały wymaganych regulaminem dokumentów (formularza zgłoszeniowego lub oświadczeń) albo podpisów. Zgłoszenia, które przeszły analizę formalną, zostały poddane ocenie komisji konkursowej.

Komisja oceniała prace biorąc pod uwagę zgodność fotografii z tematyką konkursu, tj. z wyborami w II turze, ich wartość artystyczną i techniczną, a także oryginalne podejście do konkursowego zadania. Laureatami zostali (kolejność alfabetyczna):  

 1. Katarzyna Antosiewicz („Nauka Demokracji”) (fot. nr 1)
 2. Paulina Dzięgielewska („Pan Młody poczeka”) (fot. nr 2)
 3. Joanna Gołub („Pierwsze głosowanie syna z tatą i dziadkiem”) (fot. nr 3)
 4. Maciej Gulanowski („Rodzina na Wyborach”) (fot. nr 4)
 5. Tomasz Jarocki („Druga tura wyborów prezydenckich”) (fot. nr 5)
 6. Michał Kaźmierczak („Zagłosowane, maluszek liczy głosy”) (fot. nr 6)
 7. Grażyna Kowalczyk („Zagłosowałam:)”) (fot. nr 7)
 8. Agnieszka Kuc („Głosujemy. Rodzinka PL”) (fot. nr 8)
 9. Monika Parczewska („W drodze do komisji wyborczej, niosę kopertę z kartą do głosowania korespondencyjnego”) (fot. nr 9)
 10. Mateusz Romańczuk („Bezpieczny wybór”) (fot. nr 10)
 11. Adam Stankiewicz („Głosowanie zaszczepiamy od najmłodszych”) (fot. nr 11)
 12. Marcin Zapora („Kwitnąca Demokracja”) (fot. nr 12)

– Cieszę się, że białostoczanie tak licznie uczestniczyli w wyborach i w miejskim konkursie fotograficznym. Dziękuję za wszystkie zgłoszenia, a zwycięzcom gratuluję udanych fotografii i kreatywności – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Na zgłaszanych do konkursu fotografiach białostoczanie pokazywali odczucia i wrażenia związane z udziałem w wyborach prezydenckich, ukazywali np. wrzucanie głosu do urny, przedstawiali mieszkańców na tle budynków, w których znajdowały się komisje lub wewnątrz lokali wyborczych.

Każdy z laureatów otrzyma smartfon Samsung Galaxy A30s. Zwycięzcy zostaną poinformowani o terminie i miejscu odbioru nagrody.

Kamila Bogacewicz

 

Do góry