• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Karta Aktywnego Seniora

Ponad 8 tysięcy 700 białostoczan przystąpiło do Karty Aktywnego Seniora. Program oferujący zniżki i ulgi dla seniorów działa w naszym mieście od dwóch lat.

Karta Aktywnego Seniora wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo. Do programu może przystąpić każdy, kto ma skończone 60 lat i mieszka w Białymstoku.

Program oferuje szereg korzyści:

  • 50% zniżki od obowiązujących cen karnetów lub biletów jednorazowych na obiekty Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
  • 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na wydarzenia organizowane przez miejskie jednostki kultury (Białostocki Ośrodek Kultury, BOK – Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Białostocki Teatr Lalek, Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich i Muzeum Wojska w Białymstoku),
  • zniżki u partnerów prywatnych.

Karta Aktywnego Seniora to ważne narzędzie polityki społecznej, którą realizujemy w naszym mieście. Zależy nam na aktywizacji starszych mieszkańców miasta i ułatwieniu im dostępu do oferty rekreacyjnej i kulturalnej – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Seniorzy posiadający Kartę Aktywnego Seniora i Białostocką Kartę Miejską, których dochód jest niższy od kryterium dochodowego obowiązującego przy udzielaniu świadczeń z pomocy społecznej, mogą także skorzystać ze specjalnego biletu Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Jest to bilet całoroczny (imienny), obowiązuje w pierwszej strefie biletowej. Jego koszt to 120 złotych.

Aby przystąpić do programu Karta Aktywnego Seniora wystarczy wypełnić i podpisać wniosek o wydanie karty. Wnioski są dostępne w punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16 oraz na stronie www.seniorzy.bialystok.pl.

Karta Aktywnego Seniora została wprowadzona 1 czerwca 2015 roku.

Kamila Busłowska

Karta Aktywnego Seniora 60+

Do góry