• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Juwenalia 2024

Dodana: 13.02.2024 12:07

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, w Białymstoku odbędą się Dni Kultury Studenckiej. Organizatorzy wydarzenia poinformowali dziś (13 lutego) o dacie i programie największej imprezy studenckiej w regionie. Miasto Białystok wspiera tę inicjatywę finansowo.

 Dni Kultury Studenckiej w Białymstoku – po trzyletniej przerwie – odbędą się drugi rok z rzędu. To na pewno znakomita informacja nie tylko dla wszystkich studentów w Białymstoku, ale także mieszkańców stolicy województwa podlaskiego. Juwenalia Białystok 2024 zostały zaplanowane na 17-18 maja, a sztab organizacyjny pracuje od października ubiegłego roku.

Będzie to czas wypełniony ciekawymi koncertami wielkich gwiazd polskiej sceny muzycznej. Pierwszą z nich poznaliśmy już dziś – to Kayah. Na scenie głównej – plenerowej, a także scenach klubowych nie zabraknie m.in. popu, rapu, disco. Tradycyjnie Juwenalia odbędą się w miejscu doskonale znanym wszystkim studentom oraz mieszkańcom – na terenie kampusu Politechniki Białostockiej. Miasto Białystok wspiera to wydarzenie finansowo.

 – Na tegoroczne Juwenalia przekażemy 50 tysięcy zł. To ważne wydarzenie dla całej studenckiej społeczności Białegostoku, ale nie tylko. Zawsze w tym święcie uczestniczy mnóstwo osób z całego regionu i jest to też wspaniała promocja naszego miasta – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

 Wejście na Juwenalia Białystok będzie objęte biletami. Ich sprzedaż właśnie się zaczyna. Zainteresowani tym wydarzeniem powinni śledzić fanpage Juwenalia Białystok. Tam też będą zamieszczane szczegółowe informacje dotyczące programu imprezy. 

 Anna Kowalska

Do góry