• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Gala Boksu „Białystok Chorten Boxing Show VII”

Dodana: 10.07.2023 14:11

Miasto Białystok będzie Partnerem Gali Boksu, która odbędzie się 9 września 2023 r. w Hali Lodowiska BOSiR w Białymstoku.

Gala Boksu to cykliczna, coroczna impreza organizowana w naszym mieście już po raz siódmy przez Dariusz Snarski Boxing Production. Umowa na promocję Miasta w ramach tego wydarzenia sportowego została podpisana 23 czerwca 2023 r.

– Będzie to z pewnością widowiskowe wydarzenie i na pewno wiele osób będzie chciało je oglądać. Miasto chętnie wspiera przedsięwzięcia, które mogą służyć promocji Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. 

Galę boksu rozpocznie trójka młodych utalentowanych  mistrzów województwa podlaskiego z 2023 roku z Hetmana Białystok. Podczas pojedynków amatorskich sędzią będzie Paweł Skrzecz – wicemistrz olimpijski, wicemistrz świata, wicemistrz Europy. Potem będzie można zobaczyć boks zawodowy. W walce wieczoru wystąpi  Przemysław Smile Gorgoń, zdobywca pasa Mistrza RP i pretendent do Międzynarodowego Mistrza RP. 6 maja w Berlinie walczył o pas Międzynarodowego Mistrza Niemiec.

W come evencie wystąpi Filip SZAPKU Szpakowicz, 21-letni zawodnik, podopieczny Alberta Dragona Sosnowskiego, były młodzieżowy wicemistrz Polski oraz brązowy medalista MP seniorów 2020.

Gościnnie podczas tego wieczoru wystąpią też Mateusz Polski, aktualny mistrz RP wagi super lekkiej, były reprezentant Polski zawodnik z teamu Rocky Boxing Night oraz Angelika Krysztoforska z teamu Sport Advise, która bardzo lubi walczyć w Białymstoku, a nasze miasto i  klimat  jej bardzo sprzyja.

Oczywiście wystąpią też nasi zawodnicy – Krzysztof Warekso, Tobiasz Dudz, Bartosz Barczyński i Tadeusz Podborowski. Wśród gości pojawi się legenda polskiego boksu Dariusz Tygrys Michalczewski.

Ceremonia oficjalnego ważenia odbędzie się 8 września o godz. 16.00 w Galerii Jurowiecka, poziom minus 1. Wstęp wolny dla kibiców.

W ramach współpracy logotyp Białegostoku będzie eksponowany na ringu, telebimach, strojach i sprzęcie zawodników podczas gali, jak i podczas promocji imprezy – na biletach, plakatach, w mediach, internecie, także podczas ceremonii ważenia zawodników.

Gala Boksu będzie transmitowana na żywo w ogólnopolskiej stacji sportowej.

Anna Kowalska

Do góry