• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Festyn na Krakowskiej

Dodana: 14.06.2017 13:29

Białostoccy uczniowie zyskali kolejne miejsce do sportowej aktywności. Nowe wielofunkcyjne boisko powstało przy Zespole Szkół nr 12. Otwarto je w trakcie wiosennego festynu. Z tej okazji placówkę odwiedził prezydent Tadeusz Truskolaski.

W środę (14 czerwca), w Zespole Szkół nr 12 przy ul. Krakowskiej odbył się V wiosenny festyn. W programie znalazło się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Uczestnicy wysłuchali zespołów muzycznych „,Bracia Lewkowscy”, „Mikayla” i „Etno-Folk”.

Na nowym boisku o nawierzchni poliuretanowej rozegrano mecz piłki siatkowej. Nowe miejsce do sportowej aktywności jest ogrodzone, ma oświetlenie i monitoring. Umożliwia ono uczniom uprawianie różnych dyscyplin sportowych. Jest wyposażone w pola do gry w minikoszykówkę, piłkę nożną, siatkową i ręczną oraz badmintona. Koszt jego powstania to ok. 242 tysiące złotych.

W ostatnim czasie przy wielu białostockich szkołach pojawiły się nowe boiska, ale to jest szczególnie potrzebne – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – W tej placówce uczą się dzieci niepełnosprawne, które wymagają wyjątkowej troski. Cieszę się bardzo, że mogliśmy im sprawić taki prezent i stworzyć dobre warunki do rozwoju fizycznego.

W trakcie festynu dzieci obejrzały m.in. pokaz dużych baniek mydlanych. Chętnie odwiedzały też stoiska z malowaniem twarzy i uczestniczyły w twórczych zabawach (np. z masą plastyczną). Nie zabrakło też wspólnego grillowania i muzykowania w szkolnym ogrodzie.

Zespół Szkół nr 12 składa się ze Szkoły Podstawowej nr 35 Specjalnej i Publicznego Gimnazjum nr 26 Specjalnego. Mieści się przy ul. Krakowskiej 19. Początki szkoły sięgają 1969 roku, kiedy powstała pierwsza w województwie podlaskim placówka obejmująca edukacją dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Kamila Busłowska

Do góry