• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Ferie zimowe w Białymstoku

Dodana: 19.01.2024 12:40

Miasto Białystok przygotowało ciekawą ofertę na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Liczne zajęcia sportowe i artystyczne, warsztaty, seanse filmowe – to szansa na interesujące spędzenie czasu w gronie rówieśników lub rodziny.

Dzieci i młodzież przez najbliższe dwa tygodnie będą odpoczywać od zajęć szkolnych. Jak co roku miejskie placówki kultury oraz obiekty sportowe przygotowały bogatą ofertę zajęć i atrakcji. Ferie w naszym mieście nie będą więc nudne, nie trzeba ich spędzać w domu czy galerii handlowej.

– Od soboty w województwie podlaskim i oczywiście Białymstoku ruszają ferie zimowe. Przygotowaliśmy jako Miasto szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Mamy ciekawą ofertę związaną z aktywnością na świeżym powietrzu. Są też propozycje zajęć i warsztatów kulturalnych. Współfinansujemy również wypoczynek przygotowany przez organizacje pozarządowe i białostockie szkoły – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. 

Do sportowej aktywności zachęca Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. W czasie wolnym od lekcji można wybrać się na lodowisko czy na pływalnie (np. zimowe nauki pływania). Ośrodek na Dojlidach zaprasza także na spacery. Są tu piękne tereny, plac zabaw i siłownia plenerowa. Czekają trasy narciarskie i wypożyczalnia nart biegowych. Jest też sauna, a dla chętnych możliwość zorganizowania ogniska i grilla.

Na młodych białostoczan czeka np. „Akcja Zima” (warsztaty np. fotograficzne i radiowo-teatralne oraz pokazy filmowe, łącznie kilkanaście wydarzeń) organizowana przez Białostocki Ośrodek Kultury, spektakle w Białostockim Teatrze Lalek (np. „Misiaczek”, „Jaś i Małgosia”, „Kulki”, „Karmelek” – ok. 10 tytułów), dwie zabawy choinkowe w Domu Kultury „Śródmieście”.

Galeria Arsenał, Muzeum Wojska i Galeria im. Sleńdzińskich przygotowały różnorodne warsztaty artystyczne (np. plastyczne). Wśród przykładów można wymienić takie warsztaty, jak np. „Grafika magia”, „Zwierzęta mocy”, „Moja kolażowa rodzina”, „Młodzież przeciwko mowie nienawiści” (organizowane wspólnie z Fundacją Brakujące Elementy) czy „M jak Muzeum”.

Na odwiedzających czeka także Epi-Centrum Nauki – uwielbiane przez dzieci oraz Muzeum Pamięci Sybiru (placówka organizuje również warsztaty, np. „Polskie dzieci w Japonii”).

Ponadto, jak co roku, Miasto przyznało środki finansowe organizacjom pozarządowym, które przygotowały półkolonie i wyjazdy wypoczynkowe dla uczniów. W ramach zadania „Wypoczynek zimowy dzieci i młodzieży szkolnej – Ferie 2024” rozdysponowano 60 tys. zł (9 podmiotów). Z tej oferty skorzysta ok. 800 osób. Miasto dofinansowuje także półkolonie organizowane przez białostockie szkoły (np. SP nr 3, 34, 49), weźmie w nich udział ok. 400 uczestników.

Więcej informacji o ofercie placówek kultury i sportu znajduje się w załącznikach.

Kamila Bogacewicz

Oferta miejskich jednostek kultury na ferie

rozmiar: 44.25 KB DOCX pobierz

Oferta sportowa na ferie

rozmiar: 19.7 KB DOCX pobierz
Do góry