• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Dzień wolontariusza w Białymstoku

Dodana: 08.12.2023 12:00

230 wolontariuszy działających w 29 białostockich stowarzyszeniach i fundacjach zostało docenionych za działalność na rzecz innych. Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza w czwartek (7 grudnia) w Białymstoku odbyła się Gala Wolontariatu, podczas której społecznicy zaangażowani w organizacjach pozarządowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Podczas Gali Wolontariatu 2023 odbyła się debata pod hasłem "Wolontariat w moim życiu". Wolontariusze podzielili się refleksjami, co skłania ich do podjęcia i prowadzenia skutecznej aktywności społecznej. Odpowiedzi zapisane na specjalnej tablicy będą pamiątką spotkania inspirującą mieszkańców Białegostoku do rozpoczęcia działalności. Uczestnicy wydarzenia wysłuchali też mini-recitalu przygotowanego przez wolontariuszkę Julię Borowik.

– To ważne, że tworzymy wspólnotę białostoczan, którzy dbają o najbardziej potrzebujących mieszkańców, niosą wzajemną pomoc i wsparcie. Wolontariat to ciężka i bezinteresowna praca, którą warto doceniać. Dziękuję wszystkim, którzy działają na rzecz innych – powiedział podczas spotkania zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Wydarzenie, które odbyło się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, zostało zorganizowane przez prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego, Federację Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok oraz Fundację „Okno na Wschód”. 

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry