Formularz kontaktowy

Dojlidy. Letnia Grand Prix – pierwsze rozstrzygnięcia

Dodana: 13.07.2015 12:26

Kategorie: Aktualności Sport BOSiR

Kolejny sportowy weekend na plaży na Dojlidach przeszedł do historii. 12 lipca na miejskiej plaży zainaugurowany został cykl rozgrywek Letniej Grand Prix w piłce nożnej i siatkówce plażowej. Rywalizacja toczyła się pod hasłem „0% alkoholu = 100% zabawy”

W siatkarskich zmaganiach wystartowało 19 par, co oznaczało całodniowe zmagania.
Po ośmiu godzinach walki na placu boju pozostały cztery najlepsze drużyny. Cały turniej wygrał duet Karniłowicz/Wierzbicki.

W poniedziałek (13 lipca) rozpoczęły się zapisy do kolejnych zawodów. Warto się spieszyć, bo pierwszych 10 zespołów otrzyma specjalne koszulki meczowe.

Dalszy terminarz cyklu siatkarskiego wygląda następująco:

• II turniej – 19 lipca,
  • III turniej – 9 sierpnia,
  • Mistrzostwa Białegostoku w Siatkówce Plażowej – 16 sierpnia.

Początek zawodów zawsze o godz. 9.00.

Natomiast do udziału w Wojewódzkim Turnieju Mistrzów Amatorskich Lig Piłkarskich (WTMALP) w piłce nożnej plażowej w ramach Letniej Grand Prix zaproszone zostały ekipy reprezentujące ligi amatorskie w województwie. Z zaproszenia skorzystały ostatecznie cztery drużyny: Krymar Białystok, Izbiszcze, Aby do Przerwy Łapy i KS Biel Sonarol Jeziorko. To z tymi zespołami spędziliśmy wspólnie dzień pełen piłkarskich emocji i dobrej muzyki, o którą zadbali specjaliści od oprawy imprez sportowych – Kreatorzy Emocji. Zawody wygrała drużyna Izbiszcza, zdobywając komplet punktów.

Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze KS Biel Sonarol Jeziorko, trzecie wzięli Aby do Przerwy Łapy i te właśnie ekipy otrzymały pamiątkowe puchary, nagrody rzeczowe i – co równie ważne – przepustki do Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego zaplanowanych na 15-16 sierpnia 2015 r.

Za tydzień, w II turnieju, rywalizować o mistrzowski tytuł będą drużyny Białostockiej Ligi Sportu. III turniej eliminacyjny odbędzie się 9 sierpnia, a Finał Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej Plażowej – 15 i 16 sierpnia. Początek zawodów o godz. 9.00.

Podczas zmagań siatkarskich par i piłkarskich drużyn tanecznym przerywnikiem był pokaz zumby w wykonaniu Zumba Energy Team. Cyklowi rozgrywek towarzyszą też pikniki sportowe dla dzieci, na które zapraszamy najmłodszych. Więcej informacji i zdjęć znajduje się na www.miejskoaktywni.pl.