• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Dofinansowanie na modernizację basenu

Dodana: 26.09.2023 11:43

Budynek Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Zwycięstwa 28 zostanie zmodernizowany. Miasto Białystok ma otrzymać dofinansowanie na ten cel z budżetu państwa w kwocie 2 mln 480 tys. zł.

Miasto Białystok ma w przyszłym roku dostać z budżetu państwa 1 mln 575 tys., a w 2025 roku – 905 tys. zł. To pieniądze z rezerwy celowej przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego. Za te pieniądze zostanie zmodernizowany budynek MOS przy ul. Zwycięstwa 28, gdzie mieści się basen.

– Miasto w przyszłym roku zamierza rozpocząć modernizację całościową tego obiektu, łącznie z montażem instalacji fotowoltaicznej – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Inwestycja ma kosztować około 5 milionów złotych. Połowę tej kwoty mamy otrzymać w formie dotacji. To istotne dla budżetu miasta, zwłaszcza że w ciągu ostatnich trzech lat na skutek zmian przepisów dokonanych przez rząd nasz budżet zmniejszył się o 520 mln zł.

W ramach inwestycji ma być wykonane ocieplenie ścian i fundamentów oraz dachu. Stolarka okienna i drzwiowa zostanie wymieniona. Planowana jest też przebudowa instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznej, a także kanalizacji, wymiana rur i osprzętu. W obiekcie zostaną zainstalowane lampy UV do sterylizacji wody obiegu niecek basenowych.

– Staramy się pozyskiwać środki zewnętrzne na nasze inwestycje ze wszystkich możliwych źródeł. Mam nadzieję, że to wsparcie nie będzie wykorzystywane do gry politycznej przed wyborami – zaznaczył zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Anna Kowalska

Do góry