• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Bulwary na Bacieczkach

Dodana: 28.06.2016 09:29

Bulwary nad rzeką Białą, czyli projekt z Budżetu Obywatelskiego 2014, zostały ukończone. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oficjalnie otworzył nowe miejsce do wypoczynku

Przy ul. Herberta na osiedlu Bacieczki w Białymstoku powstał plac zabaw i siłownia plenerowa, w ten sposób zagospodarowane zostały bulwary nad rzeką Białą. Teren zyskał nową zieloną aranżację, oświetlenie oraz monitoring. Do dyspozycji mieszkańców są również ławki i stojaki rowerowe. Zielona przestrzeń, to miejsce gdzie mieszkańcy mogą nie tylko korzystać ze sprzętów do ćwiczeń i placu zabaw, ale również spacerować i urządzać pikniki.

W ramach projektu odrestaurowano i na nowo zaaranżowano zbiornik wodny. Wybudowano drogi dojazdowe, ścieżki pieszo-rowerowe oraz zjazd z ul. Herberta, płynnie łączący zielony skwer z osiedlem. Podczas otwarcia, które miało miejsce w poniedziałek (27.06.) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprosił najmłodszych na watę cukrową.

Jesteśmy w miejscu, które powstało dzięki inicjatywie i zapałowi mieszkańców osiedla Bacieczki. Zgłoszenie projektu do Budżetu Obywatelskiego pozwoliło na realizację tej inwestycji – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski – Teren oddaję w wasze ręce i proszę abyście o niego dbali tak, aby służył nam jak najdłużej.

„Bulwary św. Teologa” to zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego 2014. Zdobył blisko 5,9 tys. głosów mieszkańców. Finalna koncepcja bulwarów powstała po konsultacji z projektodawcą.

Realizacja projektu została podzielona na dwa etapy. W sierpniu 2015 roku Miasto podpisało umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą na pierwszą część prac, w ramach której przeprowadzono wycinkę drzew i przygotowano grunt pod budowę alejek. Ten etap budowy kosztował ok. 1,25 mln. Druga część projektu – również na kwotę ok. 1,25 mln – dotyczyła budowy kanalizacji teletechnicznej ze światłowodem. Wraz z początkiem lata oficjalnie oddajemy zrealizowaną inwestycję mieszkańcom, by mogli z niej korzystać.

Katarzyna Ramotowska

Do góry