Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Białystok wspiera WOŚP

Dodana: 08.01.2020 14:04

Kategorie: Aktualności Promocja

W niedzielę (12 stycznia) odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy Białegostoku również będą mogli uczestniczyć w zbiórce pieniędzy na dziecięcą medycynę zabiegową. Główny koncert odbędzie się na Rynku Kościuszki. Nie zabraknie też innych atrakcji. Miasto Białystok wsparło finansowo tę akcję.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Zbiórka funduszy odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1,7 tys. sztabów w całej Polsce i na świecie oraz 120 tys. wolontariuszy. Celem 28. finału jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Z okazji finału WOŚP w Białymstoku zaplanowano muzyczne występy, imprezy towarzyszące – m.in. specjalny pociąg do Knyszyna, bieg „Policz się z cukrzycą”, zawody futsal. W stolicy Podlasia pieniądze na specjalistyczny sprzęt medyczny będzie zbierać ponad 250 wolontariuszy.

W niedzielę (12 stycznia) Na Rynku Kościuszki wystąpią artyści reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne: Prymaki (godz. 15.30), Mniej Więcej (16.30), Bright Ophidia (17.30), Natalia Szroeder (18.30) i Top Girls (20.30). O godz. 20.00 – „Światełko do nieba”.

Warto wiedzieć, że białostocki sztab WOŚP był bliski rozwiązania, jednak znaleźli się ludzie chętni do zorganizowania tej edycji, a Miasto zaoferowało wparcie, także finansowe w wysokości 40 tys. zł. Sztab w niedzielę będzie miał swoją siedzibę w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3.

– Mamy nadzieję, że tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle w naszym mieście będzie cieszył się dużą popularnością, a białostoczanie hojnie wesprą leczenie dzieci – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

W ubiegłych latach Miasto Białystok przeznaczyło na finał WOŚP  30 tys. zł (2019 r.) i 25 tys. zł (2018 r.).

Więcej informacji na temat białostockiego finału WOŚP można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/bialystokwosp.  

Kamila Bogacewicz

WOŚP - program

rozmiar: 16,87 KB DOCX pobierz

WOŚP - program

rozmiar: 526,95 KB PDF pobierz
Do góry