Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Białystok Rodzinie

Dodana: 16.11.2021 14:09

Wychowawcza rola rodziny – to główny temat  konferencji  „Białystok Rodzinie”, która odbyła się w Białymstoku we wtorek, 16 listopada. Była to dziesiąta edycja wydarzenia organizowanego w ramach działań Białostockiej Akademii Rodziny.

Spotkanie odbyło się w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Ciepłej, było także transmitowane na platformie YouTube. Była to dziesiąta konferencja z cyklu „Białystok Rodzinie” organizowana przez Prezydenta Miasta Białegostoku w ramach działań Białostockiej Akademii Rodziny.

W ubiegłych latach tematyka konferencji skupiała się wokół budowania więzi i relacji w rodzinie, znaczenia roli małżeństwa i miłości rodzinnej, konstytucyjnych podstaw promocji małżeństwa, rolach i zadaniach mężczyzny i kobiety w małżeństwie, godzenia życia rodzinnego i zawodowego, znaczenia rodzin wielopokoleniowych oraz kształtowania wzorców w rodzinie, kształtowania wartości patriotycznych w rodzinie, budowania poczucia wartości dziecka w rodzinie, odkrywania historii rodziny jako nośnika naszej tożsamości.

W tym roku uczestnicy spotkania rozmawiali o wychowawczej roli rodziny z perspektywy osób reprezentujących różne środowiska: dziennikarza-blogera, aktora-celebryty i psychoterapeutki. O tym, jak rodzice zmieniają się pod wpływem dzieci, a dzieci pod wpływem rodziców, mówił Marcin Perfuński. Aktor Paweł Małaszyński opowiadał, jak pogodzić życie rodzinne z pracą zawodową. Wykład o wspieraniu rodziny wygłosiła Justyna Bacławska. 

Uczestnicy spotkania wysłuchali na koniec chóru Białostockiej Akademii Rodziny.

Anna Kowalska

Do góry