• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Białystok nagrodzony za edukację

Dodana: 30.06.2022 11:35

Prezydent Tadeusz Truskolaski został uhonorowany nadzwyczajnym wyróżnieniem „Mecenas Wiedzy”, a Miasto Białystok otrzymało prestiżowy certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji” w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw.

Już po raz jedenasty podczas Gali Finałowej Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji” wręczono wyróżnienia jednostkom samorządu terytorialnego. Otrzymują je samorządy, które najlepiej w Polsce realizują zadania z zakresu polityki oświatowej. Nagradzane przez Komisję Certyfikacyjną gminy, powiaty i samorządne województwa to jednostki, w których polityka oświatowa jest zorientowana na przyszłość i prowadzona według wysokich standardów jakościowych. Tegoroczna gala odbyła się 27 czerwca w  Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Organizatorem programu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Ideą programu Samorządowy Lider Edukacji jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Certyfikat potwierdza, że uhonorowana nim jednostka samorządu terytorialnego realizuje lokalną politykę edukacyjną w sposób wzorcowy, z uwzględnieniem aktualnych wyzwań demograficznych, kulturowych, gospodarczych i społecznych. Tytuł stanowi potwierdzenie przestrzegania najwyższych standardów jakościowych w dziedzinie zarządzania edukacją.

Agnieszka Zabrocka

Do góry