• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Białystok liderem edukacji

Dodana: 22.03.2024 10:54

Nasze miasto otrzymało tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji 2024” i wyróżnienie „Primus” w konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC. To ważna nagroda przyznawana samorządom, które tworzą przestrzeń dla rozwoju nowoczesnej edukacji.

Finał 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Województw „Samorządowy Lider Edukacji” odbył się 19 marca. Komisja konkursowa uznała, że Miasto Białystok posiada cechy i atrybuty świadczące o realizacji nowoczesnej, innowacyjnej i progresywnej polityki oświatowej, oraz wdraża wartościowe rozwiązania organizacyjne i merytoryczne w zakresie zarządzania edukacją.

– Cieszę się, że podejmowane przez nas działania w dziedzinie rozwoju edukacji zostały docenione. Jestem dumny, że nasze wysiłki są dostrzegane i społeczność edukacyjna Białegostoku otrzymała tak ważny tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji” (i to już po raz drugi – pierwsze w 2022 roku) – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Niech to będzie nasze zobowiązanie do jeszcze większego zaangażowania i motywacja do dalszej wytężonej pracy, aby warunki nauki i rozwoju młodych białostoczan w nadchodzących latach były jak najlepsze.

Miasto otrzymało też Wyróżnienie „Primus” za uzyskaną liczbę punktów rankingowych, co stanowi potwierdzenie, że nagrodzona jednostka samorządowa należy do grona najbardziej innowacyjnych i efektywnych polskich samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą.

Agnieszka Błachowska

Do góry