opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Białostoczanin Mistrzem Europy

Dodana: 16.12.2015 15:01

Podczas grudniowych zawodów Mistrzostw Europy WPA EUROPEAN BENCH PRESS and DEADLIFT CHAMPIONSHIP w Łodzi, Witosław Dorian – uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku zajął I miejsce

W grudniowych zmaganiach Witosław Dorian zajął I miejsce i zdobył złoty medal w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategorii 82,5 kg do lat 18 oraz srebrny medal w kategorii open 16-17.

Do swoich sukcesów, tylko w tym roku zaliczyć może również:

• IV miejsce w trójboju siłowym klasycznym w klasyfikacji mężczyzn z wynikiem 380 kg z wagą zawodnika 85,4 kg w 2015 r. w III Mistrzostwach Strefy MOCY w Trójboju Siłowym Klasycznym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz Wielokrotnym Wyciskaniu Sztangi Leżąc,
  • VIII miejsce w Mistrzostwach Polski w Trójboju Klasycznym w Kielcach w kategorii 83 kg Junior 14-18 lat z wynikiem 445,5 kg.

Witosław Dorian swoją przygodę ze sportem siłowym rozpoczął przed trzema laty. Aktualnie trenuje pod kierunkiem mgr Katarzyny Marii Hryszko, nauczyciela wychowania fizycznego i Artura Giczana, absolwenta szkoły.