• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Białostockie Forum Edukacyjne

Dodana: 25.08.2023 11:01

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i przewodnicząca Komisji Edukacji i Wychowania Rady Miasta Białystok Joanna Misiuk zapraszają dyrektorów i nauczycieli publicznych i niepublicznych placówek oświatowych na I Białostockie Forum Edukacyjne.

Forum odbędzie się w dniach 29 i 30 września 2023 r. Białystok stanie się miejscem spotkania edukatorów, przedstawicieli instytucji kulturalnych oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesną edukacją. Forum odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 9 oraz Zespole Szkół Technicznych w Białymstoku. Jest organizowane we współpracy z Niepublicznym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Sensor oraz Podlaską Wieczorynką Edukacyjną.

Celem Forum jest dyskusja na temat wyzwań i możliwości związanych z edukacją oraz kreowania przestrzeni do wspólnego uczenia się ucznia i nauczyciela. Istotą spotkania będzie prezentacja szkół, które taką przestrzeń stworzyły. W programie wiele debat, warsztatów, spotkań z ekspertami oraz możliwość obserwowania pracy uczniów i nauczycieli.

Forum podzielone będzie na 4 bloki tematyczne:

  • Jak uczą (nie uczą) się nauczyciele,
  • Jak kreować przestrzeń do wspólnego uczenia się,
  • Jak wychowywać, aby młodzi ludzie czuli pozytywny wiatr w swoich skrzydłach,
  • Nie tylko szkoła – gdzie, czego i w jaki sposób się uczymy.

Forum odwiedzą eksperci z całej Polski, m.in. Ewa Radanowicz, prof. Roman Leppert, dr Piotr Wasyluk, Anna Konarzewska, Dorota Kujawa-Weinke, Dawid Łasiński, Zyta Czechowska, Joanna Gadomska, Anna Blokus-Szkodzińska, Beata Kaczor, Małgorzata Kijak, Sylwia Świsłowska. Wydarzeniu towarzyszyć będą Akademickie Zacisze i Podlaska Wieczorynka Edukacyjna oraz instytucje edukacyjno-kulturalne z regionu.

To przedsięwzięcie jest doskonałą okazją dla edukatorów do wymiany doświadczeń, poznania nowych narzędzi pracy oraz nawiązania kontaktów, które zaowocują dalszą współpracą.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w Forum uczestników i wystawców. To dobra okazja, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w szerokim gronie specjalistów i praktyków z dziedziny edukacji.

Koszt udziału w dwudniowym forum wynosi 287 zł, dla uczestników z Białegostoku – 187 zł od osoby (przy rejestracji należy użyć dedykowanego kodu, który można uzyskać w Departamencie Edukacji Urzędu Miejskiego). Więcej informacji o Forum oraz szczegóły dotyczące zgłoszeń można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora NODN Sensor i na stronie Podlaskiej Wieczorynki Edukacyjnej.

Opracowanie: Anna Kowalska

Plakat: Białostockie Forum Edukacyjne

Do góry