Facebook icon
  • Rynek Kościuszki w Białymstoku

Białostocki żłobek w programie „Maluch+”

Dodana: 04.02.2020 13:59

Miasto wybrało wykonawcę nowego miejskiego żłobka, który powstanie na osiedlu Wygoda w Białymstoku. Inwestycja zostanie dofinansowana z rządowego programu „Maluch+”. Umowa dotycząca dotacji została podpisana dziś (4 lutego) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. 

W ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+ 2020” nowy białostocki żłobek, który ma powstać do końca 2020 r., otrzymał dofinansowanie w wysokości 3,8 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha oraz zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Cieszymy się, że już niedługo na Wygodzie powstanie nowy żłobek, na którego budowę dostaliśmy resortową dotację. Na tym białostockim osiedlu przybywa bloków i domów, więc ta placówka jest tam bardzo potrzebna – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Nowy żłobek powstanie w rejonie ulic I. Mościckiego i J.K. Kluka. Inwestycja będzie kosztować prawie 9,2 mln zł. Placówkę wybuduje białostocka firma Sonata Park. Zostanie utworzonych sześć oddziałów, w których miejsce znajdzie 152 dzieci. Placówka będzie mieściła się w dwukondygnacyjnym budynku z zespołami pomieszczeń dla różnych grup wiekowych (od 20 tygodnia życia do 3 lat). W żłobku będą wydzielone strefy: wejściowa, sale dla dzieci, administracyjna i socjalna, kuchnia z zapleczem i magazynami, techniczna. Ponadto wykonawca zbuduje parking na 11 miejsc, plac zabaw, ogrodzenie i oświetlenie. Na posesji zostanie posadzona zieleń.

Agnieszka Błachowska

Do góry