Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Białostocki Festyn Obywatelski

Chcesz dowiedzieć się więcej o tegorocznych projektach z Budżetu Obywatelskiego? Miło spędzić czas z rodziną w Parku Planty? Skorzystać z licznych gier, zabaw i atrakcji? Wybierz się 12 września na Białostocki Festyn Obywatelski.

W niedzielę (12 września) w godz. 13.00-18.00, w Parku Planty niedaleko fontanny przy Alei Zakochanych, odbędzie się Białostocki Festyn Obywatelski. Podczas tego wydarzenia wnioskodawcy projektów do Budżetu Obywatelskiego 2022 będą mogli zaprezentować mieszkańcom swoje pomysły (na scenie lub na stoisku promocyjnym). Ilu wnioskodawców, tyle pomysłów, jak je promować. Niektórzy w poprzednich edycjach festynu obywatelskiego organizowali pokaz mody, pokaz tańca lub śpiewali o swoim projekcie.

– Cieszy nas fakt, że coraz więcej białostoczan i białostoczanek aktywnie włącza się w Budżet Obywatelski nie tylko poprzez złożenie projektu, ale również jego aktywną promocję – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – W niedzielę zapraszam na Planty.

Oprócz promocji projektów w trakcie festynu będą czekały także liczne atrakcje dla dzieci. Przewidziano bezpłatne lody, lizaki, dmuchańce, kąciki malucha i konstruktorskie oraz malowanie twarzy, kolorowanki. Mieszkańcy będą mogli poznać zasady Budżetu Obywatelskiego w specjalnie przygotowanym stoisku informacyjnym. Będzie też konkurs wiedzy o Budżecie Obywatelskim z nagrodami, pokaz magii wykonany przez Łukasza Granta i koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Plakat informacyjny

Tekst alternatywny do plakatu

rozmiar: 12,75 KB DOCX pobierz
Do góry