• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

B.EAST FEST

Dodana: 26.05.2022 14:25

Przed nami nowy, wielkoformatowy festiwal rapowy w Białymstoku. Odbędzie się w dniach 3-4 czerwca na Stadionie Miejskim. Organizuje go Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne, odpowiedzialne między innymi za Up To Date Festival. Miasto Białystok wspiera finansowo to wydarzenie.

W trakcie dwudniowej imprezy wystąpi 10 artystów i zespołów z polskiej sceny rapowej. Festiwal rozpocznie się w piątek (3 czerwca) od koncertu RUSINA. Następnie pojawi się Kaz Bałagane. Trzecim koncertem tego dnia będzie Avi x Louis Villain – duet dwóch dojrzałych raperów. Po nich swój nowy materiał po dłuższej przerwie zaprezentuje KęKę. Pierwszy dzień festiwalu zakończy występ Kukona, który swoją ostatnią płytą udowodnił, że wciąż ma do zaprezentowania masę zaskakujących pomysłów i nieoczywistych tropów muzycznych.

Sobota (4 czerwca) rozpocznie się od występu DZIARMY – jednej z najbarwniejszych i najbardziej pracowitych przedstawicielek polskiego rapu. Drugi na scenie pojawi się GRUBY MIELZKY. Czego można się po nim spodziewać? Najpewniej neoklasycznego brzmienia bitów wspartego licznymi gramofonowymi wstawkami. Około godz. 21.00 rozpocznie się kolejny koncert. Wystąpi Szczyl – to będzie powiew młodości, wrażliwości i nadbałtyckiego luzu na rodzimej rap arenie. Po nim na scenę wkroczy Sokół. Wojtek Sokół to jeden z najprężniej działających artystów polskiego rapu – jest aktywny już od 20 lat. Mocny język jego tekstów zawsze miesza się z rozległymi inspiracjami i bogactwem anegdot. Festiwal na Stadionie Miejskim w Białymstoku zakończy występ OIO – scenicznej supergrupy, stworzonej przez trzy wyjątkowe indywidualności: Otsochodzi, Young Igiego i Okiego.

Zarówno w piątek, jak i w sobotę, po występie ostatniego artysty odbędzie się oficjalny after w białostockim klubie FOMO. Zagrają: ŚWIĘTY BASS, LayDj oraz lokalna siła: Bartosz Chojnowski i LSK. Więcej informacji o festiwalu znajduje się na stronie Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

Na projekt B.EAST FEST Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno-Społeczne otrzymało z Miasta dotację w wysokości 70 tys. zł.

– To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. Do tej pory w Białymstoku nie było takiego festiwalu rapowego w podobnym formacie. Mamy nadzieję, że ten projekt spodoba się mieszkańcom i miłośnikom rapu, dlatego wspieramy go finansowo – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, odpowiedzialny między innymi za kulturę w mieście.

Warto też wiedzieć, że dzień później (5 czerwca) na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się koncert, na którym wystąpi Taco Hemingway. Otwarcie letniego sezonu koncertowego w Białymstoku zapowiada się imponująco.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Plakat promujący występ TACO Hemingway'a 05.06 Białystok Stadion MiejskiPlakat promujący występ TACO Hemingway'a 05.06 Białystok Stadion Miejski
Do góry