• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Architektoniczna wystawa

Dodana: 11.05.2022 10:05

W ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej odbył się wernisaż wystawy „Architektura konstrukcji”. Zaprezentowane zostały prace wykonane przez studentów. W wydarzeniu wziął udział zastępca prezydenta Adam Musiuk.

Wystawę „Architektura konstrukcji” tworzą prace studentów Wydziału Architektury. Autorzy w nowatorski sposób podeszli do projektu architektury. Jest tam kilkadziesiąt dzieł w różnej skali. Jak podkreślił dziekan Wydziału Architektury prof. Aleksander Asanowicz, są to prace na europejskim poziomie, mało która uczelnia może poszczycić się taką zaawansowaną technologią.

– Dziś, gdy ekologia ma tak duże znaczenie, gdy świat stoi przed wyzwaniami energetycznymi, na Wydziale Architektury widzę prace, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy projektowania. Co więcej, widzę odważne, ale oparte na prawach fizyki projekty, których współczesny świat potrzebuje. Napawa to optymizmem i nie mogę się doczekać, kiedy ci młodzi ludzie staną się architektami i zaczną projektować takie budynki na przykład w Białymstoku – powiedział zastępca prezydenta Adam Musiuk w trakcie wernisażu.

Wystawa jest prezentowana w hali Wydziału Architektury przy ulicy O. Sosnowskiego 11 (w godzinach pracy wydziału) i będzie dostępna do 24 maja.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Do góry