• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Aplikacja BiałystOK

Dodana: 06.09.2023 11:43

Od dziś (6 września) mieszkańcy mogą korzystać z nowej miejskiej aplikacji do zgłaszania uwag dotyczących funkcjonowania miasta. Aplikację BiałystOK można znaleźć na stronie ok.bialystok.pl lub pobrać na telefon komórkowy.

Nowa aplikacja zastępuje aplikację CiTTy. Zgodnie z wyborem białostoczan – nosi nazwę BiałystOK. Bezpłatną aplikację można pobrać ze sklepu Google Play (Android) i z Apple App Store (iOS). Znajduje się też ona pod linkiem: www.ok.bialystok.pl.

Dzięki aplikacji szybko i łatwo można dodać informacje o wszelkich zdarzeniach występujących na terenie naszego miasta. Można wybierać spośród następujących kategorii: Bezpieczeństwo, Drogi, Komunikacja, Utrzymanie czystości, Uszkodzenia/dewastacja, Wodno-kanalizacyjne, Zieleń, Zwierzęta i Inne. Podczas wpisywania zgłoszenia użytkownik może dodać do informacji zdjęcie. Każdemu nowemu zgłoszeniu nadawany jest numer, dzięki któremu można sprawdzić, na jakim etapie znajduje się realizacja sprawy.

Dzięki aplikacji zgłoszenia trafiają do odpowiedniej komórki w Urzędzie Miejskim w Białymstoku. Aplikacja BiałystOK jest zintegrowana ze stroną internetową Miasta i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zachęcamy białostoczan do używania i testowania nowej aplikacji. W przypadku uwag, co do jej funkcjonowania – prosimy przesyłać je na adres: ok.bialystok@um.bialystok.pl.

Przypominamy, że aplikacja CiTTy funkcjonowała od października 2016 r. Najczęściej zgłaszane interwencje dotyczyły awarii oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej, uszkodzonej nawierzchni drogi lub chodnika, źle zaparkowanych samochodów, odśnieżania i pielęgnacji zieleni miejskiej, a także komunikacji miejskiej.

Kamila Bogacewicz

Grafika: logo aplikacji BiałystOK

Do góry