Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Ankieta rowerowa

Dodana: 20.11.2020 14:25

Europejskie Badania Klimatu Rowerowego 2020 są próbą zebrania opinii o jakości warunków korzystania z roweru w Polsce. Są one realizowane przez Polską Unię Mobilności Aktywnej w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów. W badaniu bierze udział m.in. Miasto Białystok. Rowerową ankietę wypełniło do tej pory około 180 osób z naszego miasta.

– Zachęcamy białostoczan do wypełniania ankiety i oceny warunków korzystania z sieci dróg rowerowych w naszym mieście. Za wszystkie dotychczasowe opinie dziękujemy i czekamy na kolejne – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Do udziału w badaniu zgłosiło się 90 miejscowości z całej Polski. Z wypełnionych przez mieszkańców ankiet zostaną przygotowane raporty. Wyniki zostaną przedstawiane w sześciostopniowej skali. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.rowerowyklimat.pl.

opracowanie: Kamila Bogacewicz

Do góry