• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Akcja „Bez stresu dla środowiska” – zbiórka baterii

Dziś (17 października) rusza zbiórka zużytych baterii w ramach akcji edukacyjnej „Bez stresu dla środowiska 2022/2023”. W kolejnej już edycji tego przedsięwzięcia mogą wziąć udział wszystkie białostockie placówki oświatowe. Zbierając baterie szkoły i przedszkola będą eko, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Konkurs na zbiórkę zużytych baterii w miejskich placówkach oświatowych potrwa od 17 października 2022 r. do 19 maja 2023 r. Zgłoszenia w postaci podpisanych skanów należy przesłać na adres dgk@um.bialystok.pl do 4 listopada 2022 r. Poniżej zostały zamieszczone: regulamin zbiórki i formularz zgłoszeniowy. W razie potrzeby trzeba kontaktować się z Justyną Krygowską z Urzędu Miejskiego w Białymstoku (tel. 85 869 69 34, e-mail: jkrygowska@um.bialystok.pl).

Celem zbiórki jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży oraz zebranie jak najwięcej zużytych baterii, które są niebezpiecznym odpadem (zagrażającym ludziom i środowisku).

– Zachęcam do udziału w tej inicjatywie, tym bardziej, że najaktywniejsze placówki oświatowe zostaną nagrodzone – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. 

Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to EKOSZKOŁA, która została podzielona na trzy podkategorie: szkoły małe (99 i mniej uczniów), średnie (od 100 do 349 uczniów) i duże (350 i więcej uczniów). Druga kategoria to EKOPRZEDSZKOLE. Została podzielona na dwie podkategorie: przedszkola małe (99 i mniej dzieci) i duże (100 i więcej dzieci). Tytuł EKOSZKOŁY i EKOPRZEDSZKOLA otrzymają placówki, które zbiorą najwięcej kilogramów baterii w przeliczeniu na liczbę uczniów/przedszkolaków podaną w formularzu zgłoszeniowym.

W poprzedniej edycji konkursu uczestniczyło 126 placówek, które zebrały prawie 13 ton zużytych baterii.

Agnieszka Błachowska

Wydruk na całej stronie.jpg

Regulamin Konkursu Zbiórki Baterii - edycja 2022

rozmiar: 574,35 KB PDF pobierz

Tekst alternatywny do plakatu

rozmiar: 11,99 KB DOCX pobierz

Formularz zgłoszenia do konkursu

rozmiar: 27,19 KB DOCX pobierz
Do góry