• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Konkurs rzeźbiarski na projekt statuetki Nagrody Rady Miasta Białystok – „Kulturalne Gryfy”

Dodana: 23.04.2018 11:58

Kategorie: Kultura

Prezydent Miasta Białegostoku ogłasza konkurs rzeźbiarski - jednoetapowy na projekt statuetki Nagrody Rady Miasta Białystok – „Kulturalne Gryfy”. Celem Konkursu jest wyłonienie projektu statuetki, która będzie wręczana laureatom Nagrody Rady Miasta Białystok – „Kulturalne Gryfy” oraz która w swojej formie i wymowie ideowej będzie nawiązywała do przedstawienia historycznego Gryfa (mitologicznego zwierzęcia w górnej części przedstawiającego orła, a w dolnej lwa), znajdującego się w herbie Jana Klemensa Branickiego.

Nagroda Rady Miasta Białystok – „Kulturalne Gryfy” – przyznawana jest mecenasom kultury, instytucjom, organizacjom pozarządowym, twórcom oraz animatorom życia kulturalnego, za szczególne osiągnięcia dotyczące szeroko pojętej działalności kulturalnej na terenie Miasta Białystok. Nagroda jest przyznawana w 5 kategoriach: animator, instytucja, organizacja pozarządowa, mecenas, wydarzenie.  

Konkurs adresowany jest do dyplomowanych artystów-plastyków, rzeźbiarzy i konserwatorów dzieł sztuki oraz studentów ostatniego roku studiów, zainteresowanych problematyką rzeźby. Uczestnikami Konkursu mogą być osoby fizyczne posiadające odpowiednie kwalifikacje, tj. posiadają dyplom ukończenia Akademii Sztuk Pięknych lub wydziałów sztuk plastycznych, rzeźby, grafiki, konserwacji i restauracji rzeźby na innych uczelniach wyższych, bądź są studentami ostatniego roku Akademii Sztuk Pięknych lub wydziałów sztuk plastycznych, rzeźby, grafiki, konserwacji i restauracji rzeźby na innych uczelniach wyższych.

Prace konkursowe należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 maja 2018 r. do godz. 15.00 w siedzibie Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku, przy ul. Słonimskiej 8, pok. 205.

Prace konkursowe można też dostarczyć pocztą lub za pośrednictwem firmy kurierskiej. Prace doręczone po dniu 18 maja 2018 r., po godz. 15.00 nie będą uczestniczyć w Konkursie.

Regulamin konkursu oraz niezbędne załączniki znajdują się w Plikach do pobrania.

 

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu

rozmiar: 4.85 MB PDF pobierz

Załącznik nr 1 - Oświadczenie

rozmiar: 122.86 KB PDF pobierz

Załącznik nr 2 - Karta Identyfikacyjna Uczestnika Konkursu

rozmiar: 37 KB DOC pobierz

Załącznik nr 3 - Karta Zgłoszenia Pracy Konkursowej

rozmiar: 12.73 KB DOCX pobierz

Załącznik nr 4 - Karta Oceny Prac Konkursowych

rozmiar: 14.52 KB DOCX pobierz

Załącznik

rozmiar: 2.19 MB PDF pobierz
Do góry