• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Widzieć i być widocznym

Dodana: 28.10.2022 14:25

Okres przygotowań do uroczystości Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu w rejonach nekropoli, dlatego białostoccy strażnicy miejscy wraz z Biurem Zarządzania Kryzysowego rozpoczęli akcję „Widzieć i być widocznym”.

Pośpiech i chęć zaoszczędzenia czasu często sprawiają, że zapominamy o bezpieczeństwie naszym i innych. Niestety brak ostrożności może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Na niebezpieczeństwo szczególnie narażeni są piesi. Wcześniej zapadający zmrok sprawia, że pieszy idący w ciemnym ubraniu jest dla kierowcy praktycznie niewidoczny. W takich warunkach kierowca dostrzega pieszego w ostatniej chwili i najczęściej jest już za późno na reakcję i uniknięcie potrącenia. Wielu tragediom można by było zapobiec, gdyby pieszy miał choćby mały element odblaskowy.

Dlatego też dzisiaj strażnicy wspólnie z Biurem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku w rejonach cmentarzy rozdawali elementy odblaskowe i przypominali uczestnikom ruchu drogowego o podstawowej zasadzie bezpieczeństwa: „widzieć i być widocznym”.

Pamiętajmy, odblask, w jakiejkolwiek formie, powinien mieć każdy, bez względu na wiek.

Do góry