• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Seniorze, bądź świadomym konsumentem - spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów

Dodana: 01.12.2022 09:50

Okres świąteczny za pasem, czas kupić prezenty… Seniorze, czy wiesz jak kupować, aby nie żałować?

Zapraszamy na spotkanie z Panem Jarosławem Brzozowskim - Miejskim Rzecznikiem Konsumentów, który przedstawi seniorom informacje na temat praw konsumenta oraz możliwości odstąpienia od zawartej umowy i złożenia reklamacji. Omówione zostaną również prawa przysługujące przy zakupach w Internecie oraz zawieraniu umów poza lokalem sprzedawcy (np. zakupy na prezentacjach, akwizytorzy). Seniorzy dowiedzą się, gdzie szukać pomocy w przypadku oszustw przy zawieraniu transakcji kupna-sprzedaży.

Spotkanie odbędzie dnia 1 grudnia 2022 r. w godz. 14.30 - 16.30 w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku przy ul. Św. Rocha 3. Wstęp wolny.

Organizatorami spotkania są Miasto Białystok oraz Fundacja Białystok DziałaMY. Zadanie jest finansowane z budżetu Miasta Białegostoku.

Wydarzenie jest pierwszym z cyklu spotkań edukacyjnych na temat bezpieczeństwa seniorów skierowanych do Białostoczan w wieku 60 lat i więcej. Kolejne spotkania odbędą się w dniach 8 oraz 15 grudnia 2022 r.

Do góry