• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Bezpieczny rowerzysta

Dodana: 23.05.2023 14:35

Każdego roku w okresie wakacyjnym dochodzi do dużej ilości zdarzeń i wypadków z udziałem rowerzystów. Stąd też, białostocka Straż Miejska, Komenda Miejska Policji w Białymstoku oraz przedstawiciele Biura Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku zorganizowali kolejną akcję odblaskową dla małych i dużych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Każdy napotkany na drodze cyklista otrzymał element odblaskowy, który jest doskonałą formą zapewnienia sobie widoczności na drodze.

Niestety nadal są niedocenione, a często właśnie one ratują życie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Odblaski zapewniają widoczność nawet do 150 m, bez niego kierowca dostrzega pieszego czy rowerzystę z około 20-30 m.

To kolejne z działań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na naszych białostockich drogach, dlatego nośmy odblaski.

Do góry