• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Bezpieczne ferie

Dodana: 26.01.2023 10:50

W dniu dzisiejszym (25 stycznia 2023 r.), Straż Miejska w Białymstoku wraz z Biurem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku rozpoczęło akcję „Bezpieczne ferie”.

Od 23 stycznia dzieci z naszego województwa zaczynają ferie zimowe. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo w tym okresie, warto przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dlatego też przedstawiciele Straży Miejskiej w Białymstoku wraz z Biurem Zarządzania Kryzysowego w 25 stycznia 2023 r. odwiedzili dzieci przybywające na półzimowisku w Białostockim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Strażnicy przestrzegali najmłodszych przed niebezpiecznymi zachowaniami i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Tłumaczyli, o czym trzeba pamiętać w czasie zabaw na śniegu i lodzie, przypominali, gdzie można zjeżdżać na sankach, a gdzie tego robić nie wolno. Mówili, czym grozi wchodzenie na zamarznięte akweny oraz jak się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Przy okazji dzieci powtarzały numery alarmowe służb ratunkowych. Poznały też podstawowe zasady bezpieczeństwa w przypadku kontaktu z obcą osobą.

Do góry