Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Zagłosuj na człowieka stulecia

Dodana: 19.04.2019 11:34

W Białymstoku trwa plebiscyt „Najpopularniejszy człowieka 100-lecia”. Głosować można do 30 maja. Warto skorzystać z tej możliwości.

Stuletnią historię naszego miasta od odzyskania niepodległości, co miało miejsce 19 lutego 1919 roku, aż do dziś – tworzą ludzie. Ci, którzy tu mieszkali od urodzenia lub ci, których los związał z Białymstokiem. Ludzie, którzy żyli w tym stuleciu i bez których Białystok dzisiaj byłby innym miastem. Listę stu takich nazwisk wybrała kapituła powołana przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Kto jest tym najważniejszym z ważnych dla współczesnych białostoczan?

– Dzięki temu plebiscytowi białostoczanie mają szanse lepiej poznać osoby z listy stu zasłużonych dla naszego miasta. Warto wiedzieć, kto i w jaki sposób w przeszłości przyczynił się do rozwoju Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Czekamy na głosy mieszkańców i zapraszamy do głosowania w plebiscycie „Najpopularniejszy człowiek 100-lecia”. Na bialystok.pl została zamieszczona specjalna ankieta oraz biogramy. Każdy może wybrać jedno nazwisko i zagłosować na wybraną przez siebie postać. Głosować można do północy 30 maja.

Kamila Bogacewicz

Do góry