• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Zabytkowymi autobusami przez Białystok

Dodana: 24.08.2017 13:14

W najbliższy weekend po raz ostatni w tym sezonie będzie można zwiedzać nasze miasto zza szyb zabytkowego „ogórka” i Jelcza. Zapraszamy na autobusowe wycieczki z przewodnikami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

W sobotę, 26 sierpnia o godz. 13, 14 i 15, z przystanku Plac Jana Pawła II/Pałac Branickich wiekowe Jelcze zabiorą pasażerów na trzy różne wycieczki. Będą to trasy: Wielokulturowy Białystok, Białystok przemysłowców i Białystok współczesny – szkło, stal i murale. Zabytkowymi pojazdami z kolekcji Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej wraz ze zwiedzającymi będą podróżować przewodnicy PTTK, którzy w zależności od trasy, będą przybliżać specyfikę i historię Białegostoku.

Natomiast w niedzielę, 27 sierpnia o godz. 11 i 12, z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II) będzie można wybrać się na przejażdżkę zabytkowym „ogórkiem”. Również tym razem pasażerom będą towarzyszyć przewodnicy PTTK. Wycieczki to dobra lekcja historii, okazja do podróży w czasie i atrakcyjnego poznawania naszego miasta.

– Wycieczki zabytkowymi autobusami cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem białostoczan i turystów odwiedzających nasze miasto. Przed nami ostatni wakacyjny weekend z „ogórkiem” i Jelczem, zapraszamy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Projekt nawiązuje do podobnych inicjatyw w innych miastach. Ma wymiar praktyczny (umożliwia komfortowe zwiedzanie dużej części miasta) i edukacyjny (prezentuje zarówno zabytkowe pojazdy, jak też udostępnia ciekawe informacje o mieście). Wzbogaca wakacyjną ofertę kulturalną Białegostoku i jest elementem promocji miasta. Organizatorami wakacyjnych kursów „ogórkiem” są Miasto Białystok i Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku. Wycieczki Jelczem to inicjatywa białostockiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej ze wsparciem z budżetu Miasta Białegostoku.

Agnieszka Błachowska

Do góry