• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Zabytkowym „ogórkiem” przez miasto

Dodana: 26.03.2018 13:22

Już w maju białostoczanie będą mogli wybrać się na przejażdżkę zabytkowym autobusem „ogórkiem”. Dzięki ciekawym trasom i opowieściom przewodników turystycznych, będzie można lepiej poznać Białystok i jego historię.

Podróże zabytkowym autobusem z przewodnikiem turystycznym stanowią jedną z najciekawszych sezonowych atrakcji Białegostoku. Miasto właśnie podpisało umowę z przewoźnikiem na ten rok. Okazjonalne przejazdy Jelczem 043 będą odbywać się od maja do września.

– Wycieczki zabytkowymi „ogórkami” podobają się zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym Białystok. W tym roku będzie można cieszyć się przejażdżkami miesiąc wcześniej niż w ubiegłym roku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Zabytkowy Jelcz 043 będzie okazyjnie wykorzystywany do wycieczek po mieście, do obsługi imprez turystycznych i promocyjnych. Przejażdżki z przewodnikiem to dobra lekcja historii, świetna okazja do podróży w czasie i poznawania naszego miasta.

Agnieszka Błachowska

Do góry