• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Wspólnie świętujmy Dni Białegostoku

Dodana: 21.06.2018 13:12

Kategorie: Kultura Aktualności

W piątek (22 czerwca) rozpocznie się wielkie święto naszego miasta. Tegoroczne Dni Miasta Białegostoku uświetni m.in. koncert Edyty Górniak i Grzegorza Hyżego. W Ogrodzie Branickich odbędzie się miejska potańcówka, a w kinie Forum – w trakcie uroczystości wręczenia nagrody artystycznej – wystąpi Grzegorz Turnau z zespołem. Liczne wydarzenia będą odbywały się do niedzieli (24 czerwca).

W ramach tegorocznych Dni Białegostoku w sobotę (23 czerwca) na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert dla mieszkańców. Rozpocznie się o godz. 20.00, wystąpią Edyta Górniak i Grzegorz Hyży. Natomiast w niedzielę (24 czerwca) o godz. 17.00 zorganizowana zostanie potańcówka w Ogrodzie Branickich, podczas której zagra zespół Live Orkiestra. Również tego dnia w sali kina Forum (godz. 17.00) zostanie wręczona Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku, a następnie odbędzie się koncert Grzegorza Turnaua z zespołem.

– Trzydniowe święto miasta wypełni mnóstwo atrakcji, które przygotowaliśmy z myślą o wszystkich mieszkańcach Białegostoku – od najmłodszych po seniorów. Miejskie instytucje kultury i sportu będą czekały z bogatym programem – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dni Miasta to piękna okazja, żeby się spotkać, porozmawiać, poczuć radość i dumę z naszego Białegostoku. Zapraszam do udziału w zaplanowanych na najbliższe dni wydarzenia.

W czasie święta naszego miasta odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, koncertów i wystaw. Tradycyjnie już na Rynku Kościuszki zostanie zorganizowany Jarmark Świętojański (24 czerwca). W niedzielę, w godz. 11.00-15.00, na dojlidzkiej plaży odbędzie się festyn rodzinny „Bezpieczne wakacje”. Przez cały weekend będzie trwał festiwal „Barokowe Ogrody Sztuki”. Jubileusz 65-lecia będzie obchodził Białostocki Teatr Lalek.

W organizację święta Białegostoku włączyły się m.in. instytucje kultury i sportu: Białostocki Ośrodek Kultury, Muzeum Wojska, Dom Kultury „Śródmieście”, Galeria Arsenał, Białostocki Teatr Lalek oraz Archiwum Państwowe.

Kamila Bogacewicz

Pliki do pobrania

Dni Miasta Białegostoku 2018 - afisz

rozmiar: 3.99 MB PDF pobierz
Do góry