Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Włoskie smaki na śniadaniu mistrzów

Dodana: 23.08.2021 12:09

W minioną sobotę (21 sierpnia) w ogrodach Pałacu Branickich odbyła się 10. edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów. Ten najsmaczniejszy piknik w kraju jest  organizowany od 2015 roku. Swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga tłumy osób z całego kraju. Tym razem odbył się pod hasłem „Buongiorno Italia”.

W Ogrodzie Pałacu Branickich można było posmakować włoskiego „dolce vita”. Nie zabrakło pizzy, świeżych makaronów i tradycyjnych przekąsek, ale też ciekawych dań inspirowanych kuchnią Włoch i tamtejszymi produktami. W parku unosił się „obowiązkowy” aromat kawy, słodkości i najlepszych w regionie lodów. W Strefie Aperitivo można było kupić zestaw tradycyjnych przekąsek z lampką bezalkoholowego, schłodzonego prosecco.

Podczas śniadania nie zabrakło animacji dla najmłodszych – edukacyjnych gier z animatorkami „Jedna i Druga”, baniek mydlanych, zabaw prowadzonych przez „Pomysłową kredkę”. Pojawiły się nowe atrakcje: zabawy z językiem włoskim, strefa nauki gry w badmintona oraz strefa zabaw inspirowanych filmem.

W tym roku organizatorzy podjęli decyzję, że najwyższy czas, aby Podlaskie Śniadanie Mistrzów stało się pierwszą w Polsce imprezą tej wielkości wolną od plastiku. Dlatego wprowadzono zakaz używania przez wystawców plastikowych jednorazówek, sztućców, słomek, kubeczków, reklamówek foliowych.

Impreza otrzymała wsparcie finansowe od Miasta Białegostoku. Zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki uczestniczył w tym wydarzeniu, rozdawał też gościom piknikowe kocyki i wachlarze promujące Białystok.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Do góry