Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Wizyta Mikołaja z Laponii

Dodana: 21.11.2019 12:55

Już 1 grudnia Białystok odwiedzi Joulupukki – Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii. W trakcie jego wizyty rozbłyśnie miejska choinka na Rynku Kościuszki oraz inne świąteczne dekoracje. Będzie to okazja do wysłuchania muzycznych występów i wspólnego śpiewania kolęd.

W niedzielę (1 grudnia) Mikołaj z Laponii przyjedzie do stolicy Podlasia i pojawi się na Rynku Kościuszki.

– Wspólnie z Mikołajem włączymy lampki na miejskiej choince. Około godziny osiemnastej rozbłysną też inne białostockie dekoracje. Zapraszam mieszkańców na to wydarzenie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Od tego wieczoru będzie można oglądać nasze miasto przystrojone w świąteczne ozdoby.

Pierwsze atrakcje na Rynku Kościuszki rozpoczną się o godz. 16.30. Wystąpią: zespół „Winnica”, Michał „Cira” Ciruk, chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku oraz Big Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd. Gość z Laponii  przyjedzie ok. godz. 17.30. Odpowie na pytania dzieci – laureatów konkursu „Zadaj pytanie Mikołajowi”. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 28 listopada: www.pfrr.pl/mikolaj.

Mikołaj z Rovaniemi przyjedzie do Białegostoku na zaproszenie konsula honorowego Republiki Finlandii i zarazem prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego – Andrzeja Parafiniuka. Co roku wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom”. Mikołaj spotka się z niepełnosprawnymi dziećmi. Dzięki podlaskim przedsiębiorcom ponad 700 dzieci otrzyma prezenty.

Tego dnia (1 grudnia) w Białymstoku odbędzie się także III Bieg Mikołajkowy w ramach Pucharu Grand Prix Zwierzyńca. Start i meta będą zorganizowane w Parku Zwierzynieckim. W programie – bieg główny na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci (od godz. 10.15). 

Już teraz warto dołączyć do wydarzenia na Facebooku – „Wizyta Mikołaja z Laponii w Białymstoku 2019”, aby nie przegapić żadnych informacji z nim związanych.

Kamila Bogacewicz

Do góry