• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Wizyta marszałków

Dodana: 07.06.2024 14:31

Przewodniczący parlamentów Polski, Estonii, Łotwy, Litwy i Ukrainy przyjadą do Białegostoku w poniedziałek (10 czerwca). Podczas dwudniowego spotkania będą rozmawiać o bezpieczeństwie w Europie.

W dniach 10-11 czerwca w Białymstoku odbędzie się spotkanie marszałka Sejmu RP Szymona Hołowni, przewodniczącego Riigikogu Republiki Estońskiej Lauri Hussara, przewodniczącej  Saeimy Republiki Łotewskiej Daigi Mieriņy, przewodniczącej Seimasu Republiki Litewskiej Viktoriji Čmilytė-Nielsen oraz przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Rusłana Stefanczuka.

Podczas tej wizyty marszałek Szymon Hołownia w poniedziałek (10 czerwca) weźmie udział w lekcji obywatelskiej pt. „Bezpieczeństwo jako zbiorowa odpowiedzialność - młodzi wobec zagrożenia w regionie”. Spotka się w Ogrodzie Branickich z uczniami czterech białostockich liceów, będą mu także towarzyszyć pozostali marszałkowie z zagranicy.

Drugi dzień wizyty zostanie poświęcony na rozmowy o roli Polski, państw bałtyckich i Ukrainy we wzmacnianiu bezpieczeństwa w Europie, a także o wymiarze społecznym jako filarze regionalnego bezpieczeństwa. Część dyskusji ma dotyczyć partnerstwa samorządów i społeczeństw i weźmie w niej udział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. 

W związku z tymi wydarzeniami Ogród Branickich będzie wyłączony z publicznego użytkowania od godz. 12.00 w poniedziałek do godz. 15.00 we wtorek.

 

Anna Kowalska

Do góry