• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Wąska, Szeroka i wiele innych ulic osiedlowych do realizacji

Dodana: 31.08.2017 15:07

Kategorie: Aktualności Drogi Inwestycje Inwestycje drogowe

Kolejni mieszkańcy Białegostoku zyskają wygodne i bezpieczne dojazdy do swoich domów. Dzięki zmianom w budżecie miasta, o które wnioskował prezydent Tadeusz Truskolaski, trzynaście inwestycji drogowych uzyskało więcej pieniędzy na realizację. Pozwoli to na rozstrzygnięcie przetargów, podpisanie umów i uruchomienie procedur niezbędnych do przeprowadzenia prac drogowych na wielu ulicach osiedlowych.

Miasto przeznaczy więcej pieniędzy na budowy i przebudowy ulic Szerokiej, Skorupskiej i Dalekiej, Plastusia, Kopciuszka, Diamentowej, Zgoda, A. Rybnika, Obrońców Westerplatte, Skandynawskiej i Wąskiej. Dodatkowe środki w budżecie przewidziane są też na budowę ulic na osiedlu Wygoda (S. Nowakowskiego, A. Chętnika i W. Oczki), drogi gminnej dojazdowej łączącej ul. Jana III Sobieskiego z ul. J. Kraszewskiego oraz budowę sięgacza od ul. Żwirki i Wigury.

– Zmiany w budżecie miasta umożliwią realizację inwestycji, które są oczekiwane przez mieszkańców. Znacznie poprawią komfort życia – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Jeszcze we wrześniu wykonawcom przekazane zostaną place budowy ulic Szerokiej, Diamentowej, Obrońców Westerplatte, Wąskiej i ulic na osiedlu Wygoda. Dzięki zmianom w budżecie rozstrzygnięto przetargi m.in. na budowę ul. Plastusia i Zgoda. Uruchomiono też procedury przetargowe dotyczące inwestycji przy ul. Żwirki i Wigury, A. Rybnika.

Ponadto Miasto planuje powtórzyć przetargi dotyczące budowy ul. Przygodnej, Witebskiej, Liniowej, Proletariackiej, L. Waryńskiego oraz Cienistej. Natomiast oferty do przetargu na budowę ul. Nowosielskiej zostaną otwarte w najbliższych dniach.

Agnieszka Błachowska

Do góry